Filtruj według

Marka

Marka

Waga

Waga

  • 0 kg - 1 kg

Cena

Cena

  • 85,00 zł - 2 100,00 zł

Ortezy Stawu Biodrowego, Stabilizatory na Biodro dla Dzieci i Dorosłych • Sklep Medyczny Stanley Med

Ortezy stawu biodrowego

Ortezy stawu biodrowego wspomagają leczenie po urazach i przyspieszają rehabilitację. Orteza na biodro ogranicza ruchy w stawie lub go unieruchamia. Dzięki temu zapobiega wtórnym urazom stawu biodrowego, a także odciąża więzadła i mięśnie oraz zmniejsza obrzęk. Orteza biodrowa musi być dokładnie dopasowana do rozmiaru bioder użytkownika, aby dobrze spełniała swoją funkcję. Stabilizator biodra jest często stosowany przez sportowców, którzy chcą uniknąć ponownej kontuzji lub poprawić komfort treningu. Nasz sklep medyczny ma duży wybór ortez biodra. Posiadamy także inne ortezy i stabilizatory jak ortezy łydki czy ortezy stawu kolanowego

Podkategorie

Aktywne filtry

Ortezy stawu biodrowego od STANLEY-MED

W ofercie sklepu medycznego STANLEY-MED znajdą Państwo ortezę na staw biodrowy dla dzieci i niemowląt producenta Otto Bock. Ortopedyczna orteza odwodząca stawu biodrowego jest stosowana w leczeniu dysplazji stawu biodrowego u noworodków i niemowląt. Szybka diagnoza i stosowanie ortezy  stawu biodrowego niweluje skutki opóźnionego rozwoju panewki stawu biodrowego u niemowląt i dzieci. Ortezy stawu biodrowego pomagają w zachowaniu odpowiedniego ułożenia kończyn dolnych u dziecka. W naszej ofercie znajdują się również szelki Pavlika dla niemowląt, stosowane przy dysplazji stawu biodrowego, aby utrzymać nóżki dziecka w zgięciu oraz przy wrodzonym niedokształcie i zwichnięciach, w celu odwiedzenia w stawach biodrowych.

Orteza na biodro

Orteza biodra u osób dorosłych ma na celu ograniczenie ruchów stawów biodrowych. Wskazania do stosowania stabilizatorów stawu biodrowego dostają często pacjenci z wszczepioną endoprotezą lub niewydolnością mięśni. Ortezy biodrowe są też stosowane w leczeniu chorób zwyrodnieniowych, wszelkiego rodzaju kontuzji, a nawet przy złamaniach. 

Orteza odwodząca stawu biodrowego ma również zastosowanie u dorosłych, jeśli wskazane jest ograniczenie ruchów stawów i ustawienie kończyn dolnych w określonej pozycji. Dzięki temu odciążane są okolice miednicy, przyspieszana jest regeneracja stawów i zmniejszają się dolegliwości bólowe.  

Stabilizator biodra dla dzieci

Orteza biodra dla dzieci jest zbudowana z szyny odwodzącej oraz uprzęży barkowej. Stabilizator jest niezwykle łatwy w zakładaniu, dzięki zapięciom i zatrzaskom. Wykorzystanie wysokiej jakości materiału frotte jest w pełni bezpiecznie dla dziecka, nie powoduje powstania otarć na skórze. Do ortezy stawu biodrowego producenta Otto Bock dołączone są również wyściółki wymienne.

Ortezy stawu biodrowego dla dzieci i niemowląt, oprócz stosowania w leczeniu dysplazji, mogą być stosowane prewencyjnie. Podczas terapii dzieci noszą je przez połowę doby (zwykle są zakładane na noc) przez okres od 6 do 8 tygodni.