Łóżka rehabilitacyjne elektryczne producenta Vermeiren

Łóżka rehabilitacyjne elektryczne producenta Vermeiren

Łóżka rehabilitacyjne producenta VermeirenVermeiren jest fabryką z prawie 60-letnią historią i doświadczeniem w dziedzinie produkcji łóżek rehabilitacyjnych, wózków inwalidzkich oraz wszelkich sprzętów pomocniczych dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Dzięki nowoczesnym technologiom, jak lasery do cięcia stali i aluminium czy roboty spawalnicze, firma Vermeiren spełnia najwyższe normy i standardy. Każdy produkt jest poddawany surowej kontroli jakości. Fabryka posiada wiele certyfikatów, które potwierdzają, że sprzęt jest bezpieczny dla pacjenta, trwały i niezawodny. Vermeiren jest to rodzinna firma belgijska. Dzięki temu, że jedna z fabryk znajduje się w Polsce, nie ma obaw o części zamienne, serwis czy gwarancję. Produkty tego producenta dystrybuowane są na cały świat.
Jakie funkcje posiadają łóżka rehabilitacyjne firmy Vermeiren?

Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne, dzięki funkcjonalnej konstrukcji oraz zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, ma na celu zapewnić pacjentowi komfort oraz przyspieszyć proces powrotu do zdrowia. Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne znajdzie zastosowanie zarówno w szpitalu, ośrodku rehabilitacyjnym, jak i w domu chorego, ułatwiając opiekę nad pacjentem. Najważniejsza zaleta łóżka rehabilitacyjnego to sterowanie elektryczne pilotem. Dzięki temu rozwiązaniu można łóżko ustawić na różnych wysokościach, w zależności od potrzeb. Pacjent może ustawić sobie taką wysokość łóżka, która mu odpowiada przy wstawaniu. Jeżeli ustawimy łóżko wysoko, to ułatwi to opiekę nad chorym jego rodzinie. Takie czynności jak mycie, pielęgnacja, ubieranie chorego, nie będą obciążały kręgosłupa opiekuna, bo nie będzie musiał nadmiernie się pochylać. Firma Vermeiren posiada w swojej ofercie łóżko, które można obniżyć do poziomu podłogi. Takie łóżko jest szczególnie przeznaczone dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera, które nieświadomie wstają z łóżka podczas snu. Dzięki tej funkcji chory nie spadnie na podłogę z wysokości. Pilotem można również płynnie regulować kąt nachylenia zagłówka. Pacjent nie musi cały dzień leżeć płasko. Chorego można ułożyć w pozycji półsiedzącej albo siedzącej, co ułatwi karmienie i zmniejszy ryzyko zadławienia podczas picia czy jedzenia. Kolejna funkcja sterowana pilotem to możliwość regulacji podnóżka. Dzięki uniesieniu kończyn dolnych zapobiegniemy obrzękom nóg i poprawimy krążenie. Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne można ustawić w tzw. pozycji anty-trendelenbura, czyli unieść łóżko od strony głowy. W przypadku chorych leżących, pozycja ta pełni funkcję pionizacji i usprawnia krążenie.

Wszystkie łóżka rehabilitacyjne firmy Vermeiren posiadają boczne barierki, które chronią przed wypadnięciem z łóżka podczas snu. W ciągu dnia barierki można opuścić poniżej poziomu ramy leża, co ułatwia siadanie i wstawanie. Opuszczone barierki w żaden sposób nie będą przeszkadzać choremu w funkcjonowaniu. Każde łóżko posiada wysięgnik z uchwytem, dzięki czemu pacjent, który ma sprawne kończyny górne może poprawić swoją pozycję w łóżku lub podnieść się. Wysięgnik posiada uchwyt, na którym można powiesić kroplówkę. Wszystkie łóżka posiadają kółka, które pozwalają na transport pacjenta po domu. Oczywiście kółka można zablokować, aby łóżko nie przesuwało się podczas wstawania chorego. Większość łóżek firmy Vermeiren wytrzyma ciężar pacjenta do 200kg, ale jest również wersja łóżka dla pacjentów bardzo ciężkich, ważących do 240kg.
Czy łóżko rehabilitacyjne jest refundowane?

Łóżko rehabilitacyjne nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wspieraniem zakupu łóżek rehabilitacyjnych zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Założeniem programów pomagających osobom niepełnosprawnym jest likwidacja barier technicznych i architektonicznych. Aby uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne, należy złożyć stosowne dokumenty w instytucji działającej w miejscu zamieszkania. Podstawowy dokument, potrzebny do wydania zgody na dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, to orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Oprócz tego, lekarz specjalista, musi wystawić pacjentowi zaświadczenie z zaleceniem zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Trzeba również przedstawić zaświadczenie o dochodach, wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania oraz ofertę handlową, wystawioną przez sklep medyczny. Składając wniosek na dofinansowanie łóżka rehabilitacyjnego , można uzyskać nawet do 80% jego wartości

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź