Nadciśnienie tętnicze. Jak prawidłowo dobrać ciśnieniomierz do swoich potrzeb?

Nadciśnienie tętnicze. Jak prawidłowo dobrać ciśnieniomierz do swoich potrzeb?

Nadciśnienie tętnicze. Jak prawidłowo dobrać ciśnieniomierz do swoich potrzeb?

W pędzie codziennego życia oraz w obliczu wielu chorób coraz częściej pojawia się pytanie: jaki ciśnieniomierz kupić? Wbrew pozorom pytanie to jest jak najbardziej na miejscu. Jedną z często występujących chorób cywilizacyjnych dzisiejszych czasów jest przecież nadciśnienie tętnicze, które może mieć charakter pierwotny bądź wtórny. Sprawdź, dlaczego tak ważne jest, by je kontrolować. 

Kiedy ciśnieniomierz może okazać się niezbędny? 

Zastanawiając się nad tym, jaki ciśnieniomierz kupić, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, a mianowicie na: dokładność pomiaru, jaką zapewnia urządzenie, łatwość w obsłudze, a także niezawodność. Osoby, które borykają się z dolegliwościami, spowodowanymi przez ciśnienie, powinny postawić na sprawdzone i godne zaufania ciśnieniomierze, czy też pulsometry

Rodzaje nadciśnienia - charakterystyka 

Nad tym, jaki wybrać ciśnieniomierz, zastanawia się dużo osób w różnym wieku i z innym typem nadciśnienia. Większy odsetek zdiagnozowanych przypadków u dorosłych stanowi nadciśnienie pierwotne, czyli takie, którego przyczyna bezpośrednio jest ciężka do ustalenia (często wpływ na nią mają czynniki np. genetyczne). Z nadciśnieniem wtórnym do czynienia mamy w momencie, gdy do jego wystąpienia dochodzi wskutek postępującego procesu chorobowego np. zmian miażdżycowych naczyń tętniczych. U dzieci z kolei proporcje kształtują się odwrotnie. 

Nadciśnienie - jak z nim walczyć?

Choroba, jaką jest nadciśnienie tętnicze, jest o tyle niebezpieczna, gdyż przez dłuższy czas może nie dawać o sobie znać. Jeśli u pacjenta wystąpi łagodne nadciśnienie, któremu nie towarzyszą żadne czynniki zewnętrzne, leczenie w takim przypadku polega na wprowadzeniu zdrowego odżywiania oraz zmianę stylu życia. Leczenie farmakologiczne wprowadzane jest w momencie, gdy dotychczasowe metody nie przyniosły zamierzonych efektów, a co za tym idzie poprawy stanu zdrowia pacjenta.

Typy ciśnieniomierzy - jak je dobierać względem wieku?

Jaki wybrać i kupić ciśnieniomierz - nadgarstkowy czy naramienny? Sklep medyczny Stanley-Med w swojej ofercie posiada te dwa typy urządzeń. Do przeprowadzenia  pomiaru oba ciśnieniomierze wykorzystują metodę oscylometryczną, która polega na wychwytywaniu drgań strumienia krwi, płynącego pod mankietem zamocowanym na ciele pacjenta. 

Zatem jaki ciśnieniomierz wybrać? Przy dobieraniu odpowiedniego modelu ciśnieniomierza należy zwrócić uwagę na kilka czynników, między innymi na wiek pacjenta. Z punktu widzenia działania aparatury pomiarowej, a co za tym idzie jej dokładności, pod uwagę należy wziąć stan żył, ich grubość i zdolność prawidłowego przepływu krwi. Wiedząc to łatwiej jest wybrać i kupić ciśnieniomierz dla:

  1. osób starszych - w przypadku ludzi w podeszłym wieku, którzy często zmagają się z dodatkowymi dolegliwościami (np. zmianami miażdżycowymi) falowanie tętnic może być w jednych partiach ciała słabsze (np. w nadgarstku) a w innych silniejsze (np. w ramieniu). Zatem wykonanie pomiaru ciśnieniomierzem nadgarstkowym może dać niemiarodajny wynik, nieadekwatny do stanu faktycznego. Ciśnieniomierz naramienny będzie zatem odpowiednim wyborem w przypadku osób starszych,
  2. osób młodych - nad tym, jaki wybrać ciśnieniomierz nadgarstkowy, powinny zastanawiać się osoby w sile wieku, którym zależy na regularnym badaniu ciśnienia w domowym zaciszu. 

Stanley-Med to sklep medyczny, który posiada w swojej ofercie ciśnieniomierze wiodących producentów światowego rynku, takich jak: Omron czy Accumed. Cechują się one wysoką jakością wykonania ale przede wszystkim dokładnością pomiarów. Oferowane ciśnieniomierze wyposażone są w uniwersalny rozmiar (22-42 cm) mankietu zarówno w klasycznym, miękkim wydaniu, jak i w wersji usztywnianej, np. Intelli Wrap Cuff (Omron), który idealnie sprawdzi się u pacjentów, dla których problematyczne jest stosowanie zwykłego mankietu. 

Wiedząc już jaki ciśnieniomierz wybrać i kupić - naramienny czy nadgarstkowy, warto sprawdzić różne modele tych urządzeń. Sklep medyczny Stanley Med oferuje wysokiej jakości tego typu sprzęt pomiarowy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 
 

 

 

 

 

 

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź