Liw Care Fotelik samochodowy Baffin 1

7 200,00 zł
Brutto
LiwCare Fotelik samochodowy dla dzieci Baffin 1
Ilość

Dostawa w 24h

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowa dostawa na terenie Poznania

14 dni na zwrot

Samochodowy fotelik dla dzieci Baffin 1 zaprojektowany został uwzględniając potrzeby dzieci o osłabionym napięciu mięśniowym. Jest on homologowany jako „ urządzenie podtrzymujące dla osób niepełnosprawnych” czego potwierdzeniem jest literka „S” oraz napis „special needs restraint” na tabliczce homologacyjnej (homologacja uzyskana zgodnie z regulaminem nr 44 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych).

Czym fotelik Baffin różni się od fotelików sprzedawanych w sklepach z artykułami dla dzieci?

Przede wszystkim akcesoriami, systemami podtrzymującymi dla osób niepełnosprawnych oraz platformą obrotową przetestowaną oraz homologowaną do użytku dla osób niepełnosprawnych.

Oznacza to, że fotelik samochodowy dla dzieci Baffin.1 razem z akcesoriami REHA poddany został testom zderzeniowym. Dzięki temu wiemy, że w czasie wypadku wszystkie elementy fotelika, w tym również te przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych są bezpieczne dla użytkownika, a sam fotelik spełnia rygorystyczne przepisy.

(Wyjątek stanowi stolik, który należy używać tylko w czasie postoju. Stolik nie był testowany w testach zderzeniowych i nie jest przeznaczony do użytku w czasie gdy samochód porusza się.)

Cechy produktu:

1. Baffin .1 rośnie razem z dzieckiem. Został zaprojektowany dla dzieci o wadze od 9 do 36kg i zatwierdzony do użytku w następujących grupach wagowych:

  • Grupa I dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg,
  • Grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg,
  • III grupa dla dzieci o wadze od 22 do 36 kg.

Fotelik posiada możliwość regulacji w trzech płaszczyznach. Można dostosować szerokość i wysokość oparcia pleców oraz głębokość siedziska.

2. Stabilizacja dla osób niepełnosprawnych. Zestaw dodatkowych poduszek oraz pasów zapewniający doskonałe pozycjonowanie dla dzieci z osłabionym napięciem mięśniowym.

3. Ułatwione wsadzanie dziecka do fotelika. Dzięki obrotowej platformie możliwy jest łatwy dostęp do fotelika podczas wsadzania pasażera, co jest pomocne zwłaszcza dla dzieci o masie ciała powyżej 18 kg.

>> Ważne informacje dotyczące montowania fotelika i zapinania dziecka<<

1. W grupie wagowej I (9-18 kg) fotelik montowany jest za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa samochodowych + dziecko przypinane jest w foteliku za pomocą 5-punktowych pasów wewnętrznych fotelika.

2. W grupie wagowej II (15-25 kg) oraz III (22-36 kg) mocowanie fotelika i zapinanie dziecka odbywa się za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa samochodowych. W przypadku dzieci o masie ciała powyżej 18 kg., pasy 5-punktowe należy zdjąć.

3. Dla dzieci o masie ciała od 15 kg do 18 kg zawsze należy używać pasów 5-punktowych.

Dokładny opis dostępny w Instrukcji Obsługi fotelika.

Akcesoria:

1. Obrotowa platforma ułatwiająca wsiadanie dzieci do fotelika. Pomocne zwłaszcza dla dzieci o masie ciała powyżej 18 kg.

2. Podnóżek na stopy z regulacją wysokości oraz kąta nachylenia.

3. Systemy dodatkowej stabilizacji:

a) dodatkowa poduszka na oparcie – poduszka z bocznym podparciem umożliwiająca stabilne boczne podparcie dla dzieci bardzo szczupłych,

b) dodatkowa poduszka siedziska – umożliwia zmniejszenie szerokości siedziska,

c) dodatkowa tapicerka zagłówka - stosowana gdy głowa dziecka wymaga dodatkowego bocznego podparcia,

d) pas piersiowy – służy do dodatkowego pozycjonowania i podtrzymywania klatki piersiowej (tułowia),

e) pasy odwodzące nogi – 2 szt. – służą do stabilizacji i odwodzenia kończyn dolnych.

4. Stolik – akcesorium do stosowania tylko na postoju. Zabrania się korzystania ze stolika w czasie poruszania się samochodu. Stolik nie był bowiem poddawany testom zderzeniowym.

Dane techniczne fotelika dostępne tutaj.

UWAGA!

Zakup może odbyć się po prezentacji i konsultacji z wykwalifikowanym przedstawicielem firmy LiwCare.

W celu umówienia spotkania lub uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z nami pod nr tel. 532 746 580 lub mailowo pod adresem poczta@stanleymed.pl

W trakcie bezpłatnego spotkania uzyskasz odpowiedzi na wszelkie pytania, a sprzęt zostanie wymierzony i skonfigurowany przez specjalistę według potrzeby Twojego dziecka.

LiwCare Baffin 1

Konkretne odniesienie

Może ci się również spodobać