• Nowy

Gama Łóżko Rehabilitacyjne Obrotowe TwistSwing

20 900,00 zł
Brutto
Gama Łóżko Rehabilitacyjne Obrotowe TwistSwing z funkcją pionizacji i przechyłów bocznych
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Łóżko rehabilitacyjne TWISTSWING różni się od tradycyjnych łóżek przede wszystkim tym, że wyposażone jest w wiele praktycznych funkcji ułatwiających codzienne życie. Elektryczny napęd, którym można sterować przy użyciu pilota, umożliwia łatwą i szybką zmianę pozycji, eliminując ryzyko powstawania bolesnych odleżyn. Dzięki zastosowaniu napędu można również uniknąć problemu podkładania poduszek podczas jedzenia, oglądania telewizji czy czytania – łóżko rehabilitacyjne z elektrycznym napędem może być ustawione w dowolnej pozycji, unosząc tułów lub nogi. Funkcja unoszenia nóg korzystnie wpływa na poprawę krążenia, relaksuje oraz zapobiega powstawaniu obrzęków.

Nowoczesne łóżko rehabilitacyjne wyposażone zostało również w dwie dodatkowe funkcje, które umożliwiają jego ukośne ustawienie – opcje te ułatwiają układanie chorego w pozycji drenażowej, stosowanej u osób z problemami z układem oddechowym oraz cierpiących z powodu zalegającej wydzieliny w płucach.
Łóżko rehabilitacyjne TWIST jest innowacyjne i bardzo zaawansowane, ułatwia siadanie i wstawanie.
Za pomocą pilota można łatwo zmienić pozycję leżącą do pozycji fotelowej z opuszczonymi nogami.

Możliwa jest także dodatkowa funkcja pionizacji. Dzięki niej wstawanie z łóżka staje się mniejszym problemem. Pozwala to na większą mobilizację chorego do codziennej aktywności ruchowej. Świetnie nadaje się dla bardziej wymagających pacjentów.

Łóżko wyposażono również w funkcję obustronnych przechyłów bocznych. Jest to duże ułatwienie zarówno dla pacjenta, któremu funkcja ta zapewnia niemal automatyczną zmianę pozycji ułożeniowej, przez co ułatwia profilaktykę odleżyn, jak i dla opiekuna – podczas codziennej opieki.Funkcje łóżka TWISTSWING:
- Elektryczna regulacja podniesienia oparcia pleców oraz nóg do dowolnej pozycji
- Innowacyjna elektryczna funkcja automatycznego obrotu całego łóżka prostopadle, do pozycji siedzącej
- Płynna zmiana wysokości całego łóżka pozwala wstać z wyższej pozycji siedzącej, bądź wspomóc samodzielne przesadzanie na wózek
- Funkcja Trendelenburga i Antytrendelenburga pozwala na pochylenie całego łóżka głową bądź nogami w dół. Maksymalna  różnica wysokości wynosi 40cm
- Funkcja pionizacji wspomaga samodzielne wstawanie z łóżka poprzez wychylenie części leżącej na bok


Zalety łóżka TWISTSWING:
- Ułatwia samodzielne wstawanie z łóżka. Uniesienie i przechylenie łóżka w pozycji fotelowej przesuwa środek ciężkości ciała a przez to ułatwia wstawanie
- Ułatwia częstszą zmianę pozycji, co za tym idzie wspomaga rehabilitację osoby niepełnosprawnej oraz pozytywnie wpływa na powrót do zdrowia.
- Zwiększa samodzielność osoby niepełnosprawnej odciążając tym samym osoby trzecie. Pielęgnacja ogranicza się do asekuracji podczas wstawania bez obciążania opiekuna fizycznie.
- Powoduje lepsze samopoczucie, satysfakcję i zadowolenie u użytkowników
- Elektryczny napęd oraz sterowanie za pomocą pilota ułatwia zmianę pozycji,a poprzez to zabezpiecza przed powstawaniem odleżyn.
- Uniesienie tułowia do pozycji siedzącej pozwala na wyeliminowanie niewygodnego podkładania poduszek i podciągania pacjenta do takich czynności jak jedzenie, czytanie, oglądanie telewizji lub rozmowy z inną osobą.
- Uniesienie nóg relaksuje i sprawia, że często występujące zastoje krwi znikają usuwając obrzęki i poprawiając krążenie.
- Obrót siedziska i przyjęcie pozycji ze spuszczonymi nogami stwarza odmienne warunki dla pracy serca i układu oddechowego (jest to jeden z etapów pionizacji)
- Przechyły boczne znacznie ułatwiają opiekę nad osobą leżącą, eliminuje bezpośrednie, siłowe oddziaływanie na pacjenta, ułatwia takie czynności jak obrót na boki, wymianę pościeli czy też mycie osoby korzystającej z łóżka.


Dane techniczne:

Wymiary zewnętrzne 102 x 215 cm
Kółka jezdne 100 mm - w standardzie z hamulcem
Wymiary materaca 90 x 200 cm
Maksymalna waga użytkownika 120 kgDostępne opcje materacy:

  • materac standardowy piankowy 12cm w pokrowcu bawełnianym (dedykowany do łóżka Twist)
  • materac pneumatyczny przeciwodleżynowy

>> PODANA CENA OBEJMUJE RÓWNIEŻ KOSZT TRANSPORTU NA TERENIE POLSKI<<

Gama TwistSwing z pionizacją i przechyłami bocznymi

Konkretne odniesienie

You might also like