Otto Bock Orteza Tubinger do leczenia dysplazji stawów biodrowych u niemowląt

300,00 zł
Brutto
Otto Bock 28L10 Orteza Tubinger do leczenia dysplazji stawów biodrowych u niemowląt
Rozmiar
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Jeśli u Twojego dziecka stwierdzono dysplazję biodra, czyli opóźniony rozwój panewki stawu biodrowego, lekarz wyda zalecenia dotyczące odpowiednich metod leczenia oraz czasu trwania terapii.

Orteza odwodząca biodra Tübinger, opracowana przez prof. dr Bernau, zapewnia najlepsze możliwe warunki aby rozwój bioder Twojego dziecka przebiegał prawidłowo i bez zakłóceń. Pozycją najbardziej sprzyjającą rozwojowi bioder jest tak zwana pozycja siedząco-kuczna. Jest to ta sama pozycja, którą dziecko przyjmuje przed urodzeniem w łonie matki. Szyna zastosowana w ortezie powoduje zgięcie stawu biodrowego dziecka do kąta 90 stopni oraz lekko go odwodzi. Nawet jeśli z początku ta pozycja wydaje się nietypowa, należy pamiętać że jest to jedynie przedłużenie fazy sprzed narodzin dziecka. Pozwala to na rozwój bioder Twojego dziecka w tak samo dogodnych warunkach, jakie miałoby w łonie.

Stabilizatory ud są połączone do uprzęży barkowej dwoma sznurami z koralikami (możliwość odpinania bez zmiany ustawienia zgięcia w stawie biodrowym). Sznury z koralikami, umożliwiają dopasowanie zgięcia. Możliwość regulowania odwiedzenia za pomocą rozpórki odwiedzeniowej. Stabilizatory barkowe okryte są tkaniną frotte (w komplecie wyściółki zamienne). Łatwa w zakładaniu dzięki prostym zapięciom i zatrzaskom.

Wymiary - orteza Tübinger

Rozmiar Wiek (miesiąc)
S 1
M 2 – 5
L 6 – 12
Otto Bock 28L10

Konkretne odniesienie