Reh4Mat Orteza kolana z regulacją kąta zgięcia OKD-06

450,00 zł
Brutto
Reh4Mat OKD-06 Otwarta orteza stawu kolanowego z regulacją kąta zgięcia
Rozmiar
Ilość

Dostawa w 24h

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowa dostawa na terenie Poznania

14 dni na zwrot

Reh4Mat otwarta orteza kolana z regulacją kąta zgięcia OKD-06

Konstrukcja ortezy jest projektem unikatowym, łączącym w sobie zarówno funkcje ortez otwartych – łatwość zakładania wyrobu poprzez brak konieczności wciągania ortezy przez stopę, jak również zamkniętych – pełna stabilizacja rzepki i stawu kolanowego. W tym celu w wyrobie zainstalowano anatomicznie ukształtowany pierścień rzepki.

Dodatkowo orteza posiada otwarty dół podkolanowy, co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania wyrobu i poprawia odprowadzanie potu od kończyny.

Orteza OKD-06 została wykonana z nowego surowca ProSIX. Jest to innowacyjny materiał, który doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny.

Zewnętrzna warstwa ProSIX-u, to dzianina siatkowa działająca jak układ kryształów, które doskonale dopasowują się do każdej płaszczyzny, stabilizując kończynę. Dzianina ta gwarantuje wysoką wytrzymałość wyrobu i jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu orteza może być używana przez pacjentów podczas długiego okresu rehabilitacji. Środkowa warstwa ProSIX to duotermiczna pianka dystansowa, która odpowiada za właściwą kompresję termiczną i skuteczne oddychanie skóry. Ostatnia warstwa to dzianina bawełniana, która odpowiada za utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz odprowadzanie potu, a jej struktura gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku.


Ortezę OKD-06 wyposażono w dwa komplety pasów obwodowych oraz plastikowe uchwyty szyn ortopedycznych. W wyrobie zastosowano nowatorskie szyny 1R orthodesign z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. 

Ortezę OKD-06 powinno się stosować w przypadku:

  • zwichnięć stawu kolanowego,

  • skręceń stawu kolanowego,

  • niestabilności bocznej kolana,

  • uszkodzeń więzadeł kolana LCL, MCL i ACL,

  • po rekonstrukcji więzadeł kolana,

  • po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia),

  • podwichnięcia rzepki – nawykowe, pourazowe

Rozmiar Obwód kolana Sposób dokonywania pomiaru
S 30-34 cm
M 34-38 cm
L 38-42 cm
XL 42-46 cm
XXL 46-50 cm

Całkowita długość ortezy 35cm.

Polecamy również inne profesjonalne ortezy na kolano - zapraszamy!

Reh4Mat OKD-06

Konkretne odniesienie