Reh4Mat Orteza Łokcia OKG-09

370,00 zł
Brutto
Reh4Mat Orteza Łokcia OKG-09
Rozmiar
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza łokcia OKG-09 to profesjonalny wyrób medyczny. Posiada funkcję regulacji ruchomości stawu łokciowego co 15 stopni dla pełnej i komfortowej stabilizacji. Orteza zapewnia unieruchomienie kończyny górnej w konkretnym zakresie (np. zgięcie 90 stopni), ale również jeśli zachodzi potrzeba, umożliwia zachowanie pełnego zakresu ruchomości łokcia. Zalecana jest zamiast opatrunku gipsowego, lub po jego wstępnym zastosowaniu, w przypadku zwichnięcia stawu łokciowego. Uraz ten może mieć wiele przyczyn, lecz najczęstsze to: upadek na odwiedzioną kończynę górną, wypadek samochodowy czy uraz powstały w czasie uprawiania sportów kontaktowych.

Boczne szyny stabilizują staw i zapewniają jego płynną osiową pracę. Szyny boczne, zostały wykonane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są bardzo lekkie, a cały produkt wyjątkowo komfortowy w użytkowaniu. Posiadają zegar z płynną regulacją zakresu ruchomości stawu co 15 stopni. Orteza posiada dwie długości szyn bocznych, w zależności od długości kości Pacjenta. 

Miękkie elementy ortezy wykonane są z materiału UniPren, co zapewnia lekkość i komfort użytkowania. 

UniPren™ to trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Nie posiada on grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji. To także materiał wodoodporny, dzięki czemu nie ma konieczności zdejmowana ortezy w czasie wykonywania podstawowych czynności higienicznych. 

Przeznaczenie:

• Skręcenia / zwichnięcia stawu łokciowego

• Stabilne złamania w obrębie stawu łokciowego, ramiennego i przedramienia,

• Chroniczne urazy łokcia,

• Zespół kanału nerwu łokciowego / Zespół rowka kanału Łokciowego / Neuropatia łokciowa

• Przeprost stawu,

• Okres pooperacyjny łokcia

• Uszkodzenia i operacje ścięgien i więzadeł w obrębie stawu łokciowego.

• Deformacje stawu łokciowego

• Przykurcze zgięciowe łokcia 

Tabela rozmiarów:

Wyrób uniwersalny na prawy i lewy łokieć.

Reh4Mat OKG-09

Konkretne odniesienie

You might also like