• Nowy

Reh4Mat Orteza podudzia U-PU

80,00 zł
Brutto
Reh4Mat Orteza podudzia U-PU
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza podudzia U-PU łagodzi dolegliwości bólowe i ma działanie zmniejszające obrzęki, przez utrzymanie stabilnej temperatury i elastyczny ucisk. Ponad to ułatwia wchłanianie wysięków i krwiaków. Umożliwia szybszy powrót do treningów. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący.

Orteza jest produktem uniwersalnym – bezrozmiarowym. Posiada taśmy antymigracyjne z silikonu, zapewniającą właściwe położenie ortezy podczas użytkowania. Została wykonana z innowacyjnego surowca UniPren™.

UniPren™ to trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Nie posiada on grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji.

Przeznaczenie

  • w zespołach bólowych mięsni podudzia spowodowanych urazami lub przeciążeniem (nadmiernym treningiem lub ciężką pracą fizyczną)

  • w obrzękach podudzia spowodowanych przebytymi urazami lub przeciążeniem(nadmiernym treningiem lub ciężką pracą fizyczną)

  • profilaktycznie – spełnia funkcję ochronną podudzia

Przeciwskazania

W przypadku występowania obrzęków stopy stosowanie ortezy jest możliwe jedynie po założeniu prawidłowo dobranych podkolanówek przeciwżylakowych z II* ucisku. W przypadku zmian na skórze w miejscach przylegania (otarcia naskórka, zranienia, egzemy skórne) konieczne jest skontaktowanie z lekarzem prowadzącym. Stosowanie ortezy jest ograniczone – możliwe po założeniu opatrunku.


Tabela rozmiarów:

Całkowita długość ortezy: 27 cm

Reh4Mat U-PU

Konkretne odniesienie