Chrisofix Orteza Palca Finger Splint

30,00 zł
Brutto
Chrisofix Orteza Palca Finger Splint
Rozmiar
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza palca finger splint model CH-10 

Orteza wykonana przez szwajcarską markę Chrisofix to orteza ograniczająca ruch palca tylko w niezbędnym stopniu. W połączeniu z odpowiednio dobranym paskiem unieruchamia palec jak np.: szyna termoplastyczna. Dzięki nowatorskiej konstrukcji zapewnia również stabilność, komfort i precyzyjne dopasowanie. Udowodniono klinicznie, że zastosowanie ortez Chrisofix zmniejsza ból i poprawia jakość funkcjonowania

Wskazania do stosowania

Usztywnienie stawów PIP i DIP po urazach, naprężeniu i przeciążeniu, urazach więzadeł i niektórych złamań lub w przypadku stanów zwyrodnieniowych stawów (również przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, dnie moczanowej, chorobach autoimmunologicznych) lub w ramach rehabilitacji pooperacyjnej w niektórych przypadkach.

Sposób zakładania:

Ortezy Chrisofix są dostarczane w postaci wstępnie ukształtowanej, gotowej do zastosowania. Aby założyć ortezę należy:

1) Umieścić palec w ortezie - zgodnie z powyższą ilustracją. 

2) Dopasować ortezę za pomoca delikatnego nacisku.

3) Dopasować palec wewnątrz ortezy za pomoca pasków. 

Pielęgnacja ortezy:

Orteza Chrisofix wykonana jest z antyalergicznego materiału kompozytowego. Warstwa, która ma bezpośredni kontakt ze skórą jest miękka, a struktura ortezy jest oddychająca i może być wielokrotnie regulowana bez użycia ciepła czy wody zachowując swój kształt. Orteza jest przepuszczalna dla promieni RTG. Orteza nie jest wyrobem sterylnym. Można ją prać w temperaturze 30 stopni i należy pozostawić do wyschnięcia na powietrzu.  

Tabela rozmiarów:

Chrisofix Finger Splint

Konkretne odniesienie

You might also like