Promocje
Berkemann Heliane klapki damskie
Berkemann Heliane klapki damskie
350,00 zł 240,00 zł
szt.
Scholl Brandy kapcie męskie oliwka
Scholl Brandy kapcie męskie oliwka
230,00 zł 165,00 zł
szt.
Scholl Selby sandał
Scholl Selby sandał
199,00 zł 159,00 zł
szt.
Scholl Spikey japonki brązowo-pomarańczowe
Scholl Spikey japonki brązowo-pomarańczowe
220,00 zł 160,00 zł
szt.
Scholl Olympe klapki zdrowotne
Scholl Olympe klapki zdrowotne
290,00 zł 220,00 zł
szt.
Scholl Yoria Strap Adidasy
Scholl Yoria Strap Adidasy
320,00 zł 250,00 zł
szt.
Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zapraszamy również

na stronę naszego centrum

Rotor rehabilitacyjny - jaki wybrać?

Rotor jest urządzeniem rehabilitacyjnym służącym do ćwiczeń kończyn górnych oraz dolnych. Ćwiczenia na rotorze pomagają zwiększyć sprawność fizyczną, kształtują siłę mięśniową, zapobiegają zanikom mięśniowym, poprawiają ruchomość w stawach, a także wpływają korzystnie na układ nerwowy, krążeniowy i oddechowy.

 

Rodzaje rotorów rehabilitacyjnych

Aby prawidłowo dobrać rotor, należy ustalić jaki efekt terapeutyczny chcemy osiągnąć. Należy także wziąć pod uwagę swoje własne możliwości i ograniczenia.

U osób, którym zależy na poprawie sprawności fizycznej, sprawdzą się rotory mechaniczne lub takie z możliwością regulacji oporu. Zwiększany stopniowo opór wpłynie także korzystnie na zwiększenie siły i masy mięśniowej. Rotory tego typu mogą być również wyposażone w liczniki.

Ten typ rotora sprawdzi się także u osób, które uległy wypadkowi, przeszły udar lub inne zaburzenia neurologiczne, ale tylko pod warunkiem, że zachowana jest możliwość wykonania ruchu czynnego i samodzielnego. W innych przypadkach zalecane są rotory elektryczne z możliwością wspomagania ruchu. Są to urządzenia, które nie wymagają użycia siły przez pacjenta. Najczęściej wyposażone są w programy ćwiczeń, które należy odpowiednio dobrać do własnych możliwości i potrzeb. W tej grupie rotorów znajdują się także specjalne urządzenia dla osób niepełnosprawnych oraz dostosowane dla dzieci. Zaletą rotorów elektrycznych jest to, że umożliwiają także trening aktywny, przy użyciu siły własnych mięśni w dalszym etapie usprawniania.

 

Zastosowanie i właściwości

Wśród bardziej zaawansowanych rotorów znajdują się urządzenia wyposażone w jednostkę komputerową, która umożliwia sterowanie terapią oraz odczyt danych. Taki rotor pozwala na precyzyjne dostosowanie oporu i prędkości do poziomu sprawności użytkownika, kontrolę procesów zachodzących w organizmie, pomiar siły i ilości skurczów, a także pomiar prędkości, dystansu i czasu trwania ćwiczeń. Rotory elektryczne z biofeedbackiem są przeznaczone dla pacjentów z porażeniem kończyn górnych i dolnych, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, po udarze mózgu, z niedowładami, chorobami serca i układu krążenia, układu oddechowego, nerwowego, a także dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Rotory używane są do ćwiczeń w szpitalach oraz w domu. Dzięki możliwości składania niektórych modeli, sprawdzają się także na niewielkich powierzchniach. Dobrej jakości urządzenia są wykonane z wytrzymałych materiałów takich jak stal, oraz są wyposażone w stopki antypoślizgowe, co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort w trakcie ćwiczeń.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe