Obuwie Domowe Ortopedyczne - Kapcie Zdrowotne i Profilaktyczne - Stanley Med

Obuwie domowe ortopedyczne

Kapcie zdrowotne powinny znaleźć się w każdym domu, gdzie domownikom doskwierają dolegliwości ze strony układu ruchu, na przykład ból i obrzęki stóp. Obuwie medyczne to też element profilaktyki zdrowotnej, który zmniejsza ryzyko wystąpienia takich kłopotów w przyszłości. Z tego powodu, warto inwestować w nie, gdy zależy nam na wybieraniu produktów przyjaznych naszemu zdrowiu.  

Sklep medyczny STANLEY-MED oferuje funkcjonalne obuwie domowe zdrowotne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem, gdyż dostępne są również inne artykuły medyczne, poprawiające komfort codziennego funkcjonowania czy rehabilitacji, jak na przykład ortezy i stabilizatory.

Podkategorie

Aktywne filtry

Obuwie domowe profilaktyczne – najważniejsze informacje 

Buty profilaktyczne domowe z oferty naszego sklepu to przede wszystkim wygodne kapcie, które używane są w większości domów. Warto wybrać więc takie obuwie, które dodatkowo pomoże nam zadbać o zdrowe stopy i nogi. Wykonane z przewiewnych tkanin, lekkie i ciepłe, z wyprofilowaną i antypoślizgową podeszwą zapewniają komfort noszenia oraz izolację przed zimnem. Dzięki specjalnej konstrukcji nie obcierają i nie uciskają, co jest szczególnie ważne przy obrzękach stóp. W zależności od preferencji można wybrać buty wsuwane lub w pełni zabudowane.

Buty domowe zdrowotne dostępne u nas w sprzedaży wyróżniają się nie tylko odpowiednim dla stóp profilem podeszwy, sklepienia, ergonomicznymi wkładkami czy wykorzystaniem bezpiecznych i zdrowych dla skóry materiałów, ale również ciekawym wyglądem. Korzystając z naszej oferty, wybierasz nie tylko praktyczne, ale i estetyczne buty, które dostosować można do swojego stylu ubierania. Obuwie zdrowotne damskie wyróżnia się ciekawą kolorystyką i wesołymi wzorami, wykonane jest z pluszowych tkanin, podczas gdy panowie mogą sięgnąć po tradycyjne modele kapci w odcieniach szarości, zieleni i czerni.

Jakie obuwie domowe ortopedyczne wybrać?

Wybierając model dla siebie, warto przeanalizować kilka aspektów. Buty ortopedyczne domowe powinny być dobrze dobrane do rozmiaru stopy. Dobrze jest zmierzyć jej długość i do uzyskanego wyniku dopasować buty z odpowiednimi wymiarami. Ważna jest również sama konstrukcja obuwia i dodatki takie jak zagłębienie pod piętę, wsparcie palców, podniesione obrzeże lub wsparcie łuków podłużnego i poprzecznego, wysokość obcasa lub jego całkowity brak. Wpływają one na właściwe ułożenie stopy, wspierają chodzenie, pomagają ustabilizować stopę i poprawiają krążenie krwi oraz limfy.

Należy też zwrócić uwagę na tkaninę użytą do produkcji obuwia. Do wyboru są między innymi wełniany filc oraz wełna syntetyczna, stretch, polar, a także materiał pozyskany z recyklingu plastikowych butelek. Przewiewne i lekkie obuwie pomaga wyeliminować potliwość stóp, dzięki czemu skóra jest dotleniona i pozbawiona odparzeń czy otarć.

Zainteresował Cię, któryś z dostępnych u nas modeli obuwia? Chcesz upewnić się, że będzie dla Ciebie odpowiedni? Zapraszamy do kontaktu!