Ortezy na Kolano, Stabilizatory i Usztywniacze Stawu Kolanowego • Sklep Medyczny Stanley Med

Ortezy stawu kolanowego

Orteza na kolano ma na celu odciążenie uszkodzonych: stawu kolanowego, mięśni, więzadeł i łąkotki. Orteza na kolano jest alternatywą dla gipsu, jeśli noga nie jest złamana, a wymaga usztywnienia. Orteza kolana minimalizuje ryzyko większego uszkodzenia stawu oraz zmniejsza obrzęk w jego obrębie. Dzięki niej można zachować codzienną aktywność i szybciej wrócić do zdrowia po urazie. Stabilizator kolana jest zalecany przy skręceniach, zwichnięciach, złamaniach i stłuczeniach. Prosta budowa i łatwość zakładania i zdejmowania sprawia, że chętnie wybierają go sportowcy. Nasz sklep medyczny oferuje duży wybór ortez na kolano. Oprócz nich posiadamy inne ortezy i stabilizatory np. ortezy łydki czy ortezy stawu biodrowego oraz stabilizator na kolano.

Podkategorie

Aktywne filtry

Ortezy stawu kolanowego od STANLEY-MED

Oferta produktowa Sklepu Medycznego STANLEY-MED obejmuje stabilizatory na kolana, opaski i ortezy stawu kolanowego. Zajmujemy się dystrybucją najwyższej jakości ortez stawu kolanowego oraz sprzętu ortopedycznego producentów: Reh4Mat, Oppo, Donjoy, AirCast, Alteor, Otto Bock, Rehband. Elastyczny stabilizator kolana może być wykorzystany jako profilaktyczne zabezpieczenie, chroniące przed urazami. Orteza na kolano jest szczególnie polecana dla osób cierpiących na reumatyzm i zwyrodnienia stawów. Stabilizator stawu kolanowego poprawia ukrwienie, działa rozgrzewająco na mięśnie. W ofercie znajdą Państwo również stabilizatory rzepki kolanowej oraz uniwersalne ściągacze na kolano wykonane z elastycznego materiału. Opaski stawu kolanowego nie ograniczają ruchu pacjenta i zapewniają wysoki komfort noszenia.

Orteza na kolano

Orteza na kolano występuje zazwyczaj w trzech rodzajach:

  • orteza stawu kolanowego z ruchomym stawem kolanowym z regulacją kąta zgięcia, czyli tzw. orteza zegarowa kolana. Stosowana po chirurgicznym leczeniu więzadeł, łakotki lub rzepki;
  • orteza na staw kolanowy półsztywna, przeznaczona do profilaktyki dla osób aktywnych fizycznie. Jest to połączenie miękkiego stabilizatora i szyn bocznych;
  • opaska elastyczna, przeznaczona dla sportowców narażonych na lekkie urazy, np. opaska magnetyczna na kolano dostępna w sklepach medycznych.

Opaska na kolano, Opaski na kolano ortopedyczne

Orteza kolana jest szczególnie polecana dla osób po urazach i zabiegach operacyjnych, w tym po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Dzięki zastosowaniu szyn bocznych i zegarów służących do regulacji kąta zgięcia i wyprostu stawu, istnieje możliwość ograniczania oraz blokowania zarówno kąta zgięcia, jak i wyprostu. Orteza kolanowa, stabilizatory kolana, usztywniacze i ortezy ortopedyczne na kolana są dostępne na lewą i na prawą nogę, w kilku rozmiarach. W naszej ofercie znajdziesz stabilizatory na kolana z wkładką silikonową czy z metalowymi wzmocnieniami.