Świat dziecka- Foteliki samochodowe- Sprawdź ofertę!- Stanley Med

Foteliki samochodowe

Zapewnienie bezpiecznych warunków dzieciom podczas jazdy wymaga stosowania odpowiednich akcesoriów. Fotelik samochodowy dla dziecka niepełnosprawnego powinien spełniać szereg norm i sprostać oczekiwaniom rodziców oraz każdego małego użytkownika. Sklep medyczny STANLEY-MED ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty niezbędne do rehabilitacji, profilaktyki i codziennego użytkowania, które pomogą zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie pacjentów w każdym wieku. Wózki dziecięce, ortezy i stabilizatory, foteliki dla dzieci niepełnosprawnych to tylko niektóre z nich. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.

Podkategorie

Aktywne filtry

Foteliki samochodowe dla niepełnosprawnych – zastosowanie

Foteliki samochodowe dla dzieci to najlepszy sposób na wygodne i bezpieczne przewożenie najmłodszych pasażerów. Ich konstrukcja chroni przed urazami podczas wypadków lub stłuczek, a także zapewnia komfortową pozycję ciała nawet podczas długiej jazdy. Foteliki samochodowe dla dzieci niepełnosprawnych wyposażone zostały w dodatkowe udogodnienia, które sprawdzają się w wielu schorzeniach i dolegliwościach takich jak:

  • obniżone napięcie mięśniowe w górnej części ciała,
  • rdzeniowy zanik mięśni,
  • porażenie mózgowe,
  • rozszczep kręgosłupa,
  • autyzm,
  • uraz czaszkowo-mózgowy.

Nowoczesne i funkcjonalne foteliki dostępne w naszym sklepie lepiej podtrzymują główkę dziecka, mają dodatkowe peloty zagłówka, rozwiązania zapobiegające skręcaniu się pasów i możliwość odchylania oparcia fotelika o kilka stopni w trybie spoczynku. Niektóre modele mają również uchwyty na kubki czy butelki, miejsce na przechowywanie zabawek czy przekąsek.

Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnych dzieci – zalety naszego asortymentu

Foteliki samochodowe dla niepełnosprawnych dzieci rosną wraz z dzieckiem, gdyż często mają opcję regulacji zagłówków. Zintegrowane z oparciem siedzisko jest intuicyjne w użytkowaniu, peloty wykonane są z miękkiej pianki i wygodnie przypinane do tapicerki za pomocą rzepów. Na wyposażeniu fotelików znajdują się na przykład: 5 punktowy pas pozycjonujący z regulacją, klips piersiowy, osłonki naramienne, osłony na krocze, a dodatkowe akcesoria jak płyty obrotowe, maty ochronne, stoliki i podnóżki pozwalają przystosować fotelik do potrzeb dziecka i ewentualnego sprzętu medycznego. Regulacja twardości zagłówka czy wysokości oparcia, oddychająca i zdejmowana tapicerka, która jest też miła w dotyku, wpływają na komfort pasażera podczas jazdy.

Foteliki samochodowe mają niezbędne atesty dopuszczające produkty do użytku przez osoby niepełnosprawne. Ułatwione wsadzenie dziecka do fotelika i wyjmowanie go jest niezwykle ważnym udogodnieniem dla rodziców, zwłaszcza gdy dziecko przekracza wagę 18 kg. Dzięki temu jest to szybszy i przyjemniejszy proces, a dziecko nie odczuje tej czynności jako coś nieprzyjemnego.