Ortezy na Łokieć, Stabilizatory Stawu Łokciowego. Łokieć Tenisisty i Golfisty • Sklep Medyczny Stanley Med

Ortezy łokcia

Orteza na łokieć jest produktem zaopatrzenia medycznego koniecznym w trakcie leczenia i rehabilitacji stawu łokciowego. Stabilizator na łokieć jest stosowany przede wszystkim przy urazach i zmianach zwyrodnieniowych. Może też być stosowany profilaktycznie jako stabilizator. Orteza stawu łokciowego to specjalistyczne zaopatrzenie medyczne, dlatego należy kupować ją w profesjonalnych sklepach medycznych. Wtedy nie tylko jest pewność, że spełnia ona wszystkie standardy, ale można dodatkowo skorzystać z fachowej porady. Nasz sklep medyczny oferuje szeroki wybór stabilizatorów łokcia. Oprócz nich mamy w ofercie ortezy nadgarstka i inne ortezy i stabilizatory

Podkategorie

Aktywne filtry

Ortezy łokcia od STANLEY-MED

W ofercie produktów naszego sklepu medycznego z zakresu ortopedii znajdą Państwo ortezy stawu łokciowego i stabilizatory łokcia. Prowadzimy sprzedaż artykułów ortopedycznych uznanych producentów: Oppo, Aircast, Otto Bock, Donjoy, Breg, Pani Teresa Medica oraz Rehband.

Orteza na łokieć najczęściej jest potrzebna przy przeciążeniach stawu łokciowego, spowodowanych wykonywaniem pracy zawodowej lub uprawianiem sportów angażujących kończyny górne. Ból łokcia może też być wynikiem zwichnięć, stłuczeń, złamań albo chorób układu ruchu. Orteza stawu łokciowego ma za zadanie jego stabilizację, zapobiegającą pogłębianiu się zmian. Kontrolowany ucisk stabilizatora na łokieć pomaga w prawidłowej cyrkulacji krwi, dzięki czemu obrzęki i wysięki szybciej się wchłaniają. Wskazaniami do stosowania ortez na łokieć są m.in.:

  • rozerwanie torebki stawowej,
  • naciągnięcie, zerwanie lub naderwanie ścięgna,
  • zwichnięcia i przeciążenia stawu,
  • złamania w okolicy łokcia,
  • przewlekłe zapalenie kaletki,
  • zapalenie stawów,
  • choroby zwyrodnieniowe.

Ortezy na łokieć zmniejszają ból spowodowany przeciążeniem stawu. Orteza stawu łokciowego może być wykorzystywany jako usztywnienie chroniące przed urazami. Wykonane z elastycznego materiału, bez dodatkowej stabilizacji w postaci szyn nie ograniczają ruchów pacjenta. Ortezy łokcia występują również w opcji z szynami, co dodatkowo stabilizuje staw oraz daje możliwość regulacji kąta zgięcia i wyprostu.

Ortezy i Stabilizatory na łokieć z naszej oferty

Profesjonalne ortezy i stabilizatory na łokieć szczególnie polecamy dla pacjentów po operacjach stawu łokciowego lub w przypadku naciągnięcia, zwichnięcia lub skręcenia. 

Oferujemy ortezy łokciowe sztywne zegarowe i ortezy na łokieć tenisisty/golfisty w uniwersalnych rozmiarach. Są one dostępne w opcji z dodatkową taśmą podtrzymującą rękę i zabezpieczają również ramię oraz bark. Stabilizator łokcia tenisisty odciąża ścięgna i przyczepy mięśni, jednocześnie ograniczając manewrowanie ręką, co skraca czas rekonwalescencji. 

W asortymencie znajdą Państwo również stabilizatory w postaci miękkich opasek, które dzięki zdolnościom dopasowywania się do kształtu ciała dobrze amortyzują i przytrzymują łokieć.