Ortezy i stabilizatory dziecięce

Stabilizatory dla młodszych pacjentów takie jak orteza na rękę dla dziecka są niezbędne w prawidłowej rehabilitacji i szybkim powrocie do zdrowia. Sklep medyczny STANLEY-MED oferuje wysokiej jakości artykuły lecznicze, w tym ortezy dziecięce, które chronią delikatne tkanki stawów, zapobiegają niebezpiecznym zwichnięciom i skręceniom, wspierają leczenie po przebytych urazach lub operacjach. Nasz asortyment to między innymi:

  • orteza na stopę dla dziecka,
  • orteza na nadgarstek dla dzieci,
  • orteza na palec dla dziecka,
  • orteza tułowia,
  • kołnierz pediatryczny.

Dostępny jest też stabilizator na kolano dla dzieci, który dba o właściwe położenie rzepki, a dzięki innowacyjnej budowie natychmiast dopasowuje się do różnych obwodów nogi. Jest wygodny w noszeniu i już po krótkim czasie użytkowania daje się odczuć różnicę w chodzeniu.

Podkategorie

Aktywne filtry

Ortezy dla dziecka – zalety produktu

W młodym wieku o skręcenie kostki, uszkodzenie kolana, nadgarstka czy palca nietrudno. Aktywne spędzanie czasu, zabawy z kolegami czy uprawianie sportu może skończyć się kontuzją, która jeśli będzie pozostawiona sama sobie, może utrudniać codzienne funkcjonowanie i przerodzić się w poważne schorzenie. Młodzi pacjenci mogą również cierpieć na dolegliwości ze strony układu ruchu, gdzie stabilizator i orteza ułatwią im poruszanie się i zmniejszają dyskomfort. Można je też zakładać zachowawczo lub po przebytych operacjach. Ostry i przewlekły ból w odcinku szyjnym, barku czy kolanie lub schorzenia reumatologiczne, a także pęknięcie kości czy zwichnięcie stawu są przesłanką do założenia kołnierza, czy ortezy. W takie produkty warto zaopatrywać się u sprawdzonego sprzedawcy, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Pracownik odpowie na wszelkie pytania i pomoże wybrać najlepszy produkt.

Jaki stabilizator dla dziecka będzie najlepszy?

Ortezy dla dzieci różnią się przeznaczeniem, ale i też rozmiarem czy sposobem zapinania. Jaki stabilizator dla dziecka wybrać, aby spełniał swoją funkcję? W zależności od urazu lub schorzenia należy wybrać taki produkt, który pomoże skutecznie unieruchomić staw i przyspieszy regenerację uszkodzonych tkanek. Ortezy stawu skokowego czy kolanowego zaprojektowane są w ten sposób, aby ograniczyć ruchomość stawu oraz można było je dostosować do poziomu stabilizacji niezbędnego dla małego pacjenta, ale jednocześnie nie utrudniają mu funkcjonowania.

W naszym sklepie dostępne są produkty od najlepszych producentów, z dodatkowymi wzmocnieniami oraz wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Spiralne fiszbiny ortopedyczne umożliwiają boczną stabilizację stawu przy całkowitym dopasowaniu się do ciała, a pamięć kształtu sprawi, że przy każdym założeniu powrócą do pierwotnego kształtu. Kołnierze ortopedyczne z wycięciem na krtań przylegają do ciała i można wygodnie regulować ich zapięcie. Proponowane przez nas ortezy dla dzieci do chodzenia, siedzenia i biegania wykonane są z użyciem nowoczesnych technologii, są lekkie i komfortowe w noszeniu.