Jak ćwiczyć na rotorze rehabilitacyjnym?
Rotor rehabilitacyjny to idealne urządzenie do ćwiczenia nóg i rąk w warunkach domowych, szpitalach i gabinetach fizjoterapii. Swoim wyglądem przypomina wycięte z roweru pedały, niemniej jest bardzo skutecznym urządzeniem do treningu mięśni rąk i nóg.
Czytaj dalej
Nietrzymanie Moczu - Objawy - Jak Rozpoznać?
Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Przeważnie z tym problemem borykają się kobiety, ale nie jest to wyłącznie ich problem. Można już uznać problem z nietrzymaniem moczu za społeczny, co oznacza, że jest on powszechny i utrudnia kontakty społeczne.
Czytaj dalej
Jaki młotek neurologiczny kupić, by spełniał swoje zadanie?
Młotek neurologiczny jest obok goniometrów, czy dynamometrów kolejnym narzędziem, które można spotkać w gabinetach lekarskich. Chętnie korzystają z niego nie tylko neurolodzy, ale także pediatrzy, lekarze medycyny rodzinnej, psychiatrzy, czy fizjoterapeuci podczas badania pacjenta.
Czytaj dalej
Jak naklejać plastry kinesiotaping?
Kinesjotaping to ciekawa metoda wspomagająca rehabilitację. Usprawnia pracę mięśni, pomaga zredukować obrzęki, pomaga w rekonwalescencji po urazie i w gojeniu się blizn oraz odciąża tkanki w czasie ciąży. Akcesorium bardzo pomocne w powrocie do zdrowia, póki pamiętamy, że sam nam go nie zagwarantuje.
Czytaj dalej
Jak zakładać wkładki żelowe do butów?
Leonardo da Vinci uważał, że Ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki. Ciężko jest się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, niemniej co gdy codziennie obciążamy je katorżniczymi treningami lub chodzeniem w niewygodnych butach? Jak troszczyć się o swoje stopy, by przedwcześnie nie odwdzięczyły się nam pięknym za nadobne?
Czytaj dalej
Wyświetlane 1 do 5 of 34 (1 Strony)