PUSH ORTHO orteza skokowo-stopowa AFO

900,00 zł
Brutto
PUSH ORTHO orteza skokowo-stopowa AFO
Rozmiar
Strona
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza Push AFO zapewnia doskonałe wsparcie w przypadku zaburzeń podnoszenia stopy podczas chodu. Innowacyjna konstrukcja zapewnia naturalny wzorzec chodu, a także umożliwia powrót do bezpiecznego i sprawnego chodzenia.

Push AFO jest ortezą skokowo-stopową, która dzięki wyjątkowemu połączeniu funkcji podnosi stopę podczas fazy przenoszenia, opóźnia zgięcie podeszwowe po oparciu pięty o podłoże, a następnie umożliwia swobodą rotację.

Orteza zapewnia również stabilizację boczną stawu skokowego.

Elastyczne taśmy ortezy Push AFO są regulowane, dzięki temu można dostosowywać stopień dynamicznego uniesienia stopy w fazie przenoszenia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

W przypadku oparcia pięty o podłoże hamująca funkcja taśm elastycznych zapewnia prawidłową kontrolę w zakresie zgięcia podeszwowego.

W fazie podparcia orteza Push AFO pozwala na zgięcie i wyprost stawu skokowego i pozwala na to, że podczas rotacji przodostopia wyzwalana jest funkcja (resztkowa) mięśni łydek. W ten sposób wzorzec chodu jest sprawny i naturalny. Tam, gdzie normalnie but zapewnia mocowanie ortezy wokół stopy, orteza Push AFO posiada własny system mocowania w postaci taśmy.

Ta innowacyjna konstrukcja sprawia, że ortezy Push AFO można nosić w lekkim obuwiu, np. w kapciach po domu.

 

Wskazania:

  • Zmniejszona kontrola nad elementami mechanizmu podnoszenia stopy w fazie przenoszenia i amortyzacji (zetknięcie pięty z podłożem / wypłaszczenie stopy), ewentualnie w kombinacji ze stabilizacją stawu skokowego
  • Dolegliwości, w przypadku których może dojść do uszkodzenia elementów mechanizmu podnoszenia stopy, to: udar mózgu, przepuklina, stwardnienie rozsiane, zespół Post-Polio, dystrofia mięśniowa, urazy rdzenia kręgowego

Przeciwwskazania:

  • Zanik lub brak kontroli nad mięśniami łydek
  • Spastyczność umiarkowana do poważnej
  • Skrajne ustawienie końskie stopy
  • Deformacje stopy

Rozmiary:

Rozmiar

Obwód mierzony przez piętę i przegub

Sposób dokonywania pomiaru

1

27 – 31

2

31 – 34

3

34 – 40

 

PUSH ORTHO

Konkretne odniesienie