Reh4Mat Orteza łokcia FIX-KG-19 dla dzieci

600,00 zł
Brutto
Reh4Mat Orteza łokcia dla dzieci FIX-KG-19 
Rozmiar i strona
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Złamania w stawie łokciowym dotyczą około 10% wszystkich urazów w okresie dziecięcym. W wielu przypadkach proste złamania leczy się w sposób zachowawczy, czyli poprzez unieruchomienie. Alternatywą unieruchomienia kończyny w gipsie jest lekka, innowacyjna orteza łokcia FIX-KG-19 z regulacją zakresu ruchomości co 15 stopni.

W ortezie FIX-KG-19 boczna szyna aluminiowa zapewnia doskonałą stabilizację. Jej niska waga zwiększa komfort użytkowania ortezy przez dziecko. W szynie zastosowano mały, kompaktowy zegar 1R-01, który zapewnia szybką obsługę bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Blokada w formie nitu wkładana i wyjmowana jest za pomocą magnesu. Niewielki zegar- nieprzekraczający średnicą 30mm. zapewnia gęsty zakres regulacji ruchomości stawu łokciowego co 15 stopni. Szyna zapewnia idealną, anatomiczną stabilizację poprzez odpowiednie wyprofilowanie do kończyny.


Elementy miękkie ortezy zostały wykonane z innowacyjnego surowca UniPren.


UniPren™ to trójwarstwowy surowiec składający się z zewnętrznej elastycznej poliamidowej dzianiny okładkowej o funkcji samoszczepnej, wewnętrznego rdzenia z pianki neoprenowej oraz elastycznej jerseyowej dzianiny okładkowej. Materiał ten charakteryzuje się miękkością i bardzo wysoką elastycznością. Nie posiada on grubych włókien, przez co jego sploty nie odciskają się na skórze pacjenta i nie powodują ran w miejscach o dużej kompresji.

Dziecięca orteza kończyny górnej FIX-KG-19 zapewnia całodobową stabilizację i unieruchomienie. Przez to, że materiał UniPren ten jest surowcem wodoodpornym, dziecko może korzystać z letnich zabaw czy prysznica bez konieczności zdejmowania naszej ortezy.

Przeznaczenie:
1)
złamanie stawu łokciowego
2) zwichnięcie stawu łokciowego
3) skręcenie stawu łokciowego
4) przykurcze tkanek miękkich łokcia
5) niestabilność stawu łokciowego
6) w okresie rekonwalescencji i doleczaniu
7) po zabiegach operacyjnych jako unieruchomienie

Tabela rozmiarów:

Występuje jako prawy / lewy.

Całkowita długość ortezy:
1: 26 cm
2: 32 cmReh4Mat FIX-KG-19

Konkretne odniesienie