• Nowy

Reh4Mat Pediatryczna Orteza Nadgarstka EB-N

90,00 zł
Brutto
Reh4Mat Pediatryczna Orteza Nadgarstka EB-N
Rozmiar i strona
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Dziecięca orteza nadgarstka EB-N stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy dziecka oraz zapewnia jego kompresję. Takie rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie tkanek miękkich (mięśni, więzadeł, torebki stawowej), przed urazem oraz jest doskonałą formą leczenia po doznanym urazie stawu.

Gdy dojdzie do skręcenia, dziecko odczuwa bolesność stawu, ograniczoną ruchomość i charakterystyczny dźwięk „przeskakiwania”. Podstawowym leczeniem delikatnego skręcenia jest ograniczenie ruchomości nadgarstka. Do tego zadania można wykorzystać specjalistyczną dziecięcą ortezę EB-N.

Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji orteza EB-N, posiada szeroki zakres regulacji. Obwodowy pas został wykonany w pełni z materiału szczepnego, co ułatwia indywidualne dostosowanie poziomu stabilizacji do potrzeb dziecka. Pas ten został dodatkowo wzmocniony, przez co zapewnia doskonałe odciążenie stawu nadgarstkowego.

Orteza została wykonanego z najwyższej jakości surowca ProFit.

,

ProFit™ to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta i tworzy tzw.: „drugą skórę”. Materiał rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny i zapewniając tym samym kompresję całego stawu promieniowo- nadgarstkowego. Kompresja wraz z utrzymaniem stałej temperatury ciała pozwalają na przyspieszenie absorpcji wysięków w stawie nadgarstkowym i przyspieszenie procesu gojenia. Bawełniane wyścielenie ortezy jest bardzo przyjazne dla skory, zapewnia jej wentylację i naturalne oddychanie.

W bocznych partiach ortezy zastosowano wysokiej jakości materiał AirSanmed .

AirSanmed™ – specyfika surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny, nie rozciąga się, przez co polepsza stabilizację zabezpieczonej części ciała. Materiał jest też perforowany, więc doskonale wentyluje skórę dziecka. Dodatkowo, jego innowacyjna konstrukcja zapewnia stabilizację boczną, dzięki czemu staw nadgarstkowy dziecka ma zapewnioną doskonałą stabilizację w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej, bez konieczności stosowania aluminiowych wzmocnień.

Przeznaczenie:

  • skręcenie nadgarstka

  • zwichnięcie nadgarstka

  • stan zapalny stawu nadgarstkowego

  • po urazie stawu promieniowo-nadgarstkowego

  • zmiany przeciążeniowe

Tabela rozmiarów:Wyrób występuje jako prawy / lewy.

Całkowita długość ortezy: 10 cm

Re4Mat EB-N

Konkretne odniesienie