Reh4Mat Orteza kolana OKD-07

520,00 zł
Brutto
Reh4mat Orteza stawu kolanowego długa z regulacją kąta zgięcia
Rozmiar
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza kolana Reh4Mat OKD-07

Konstrukcja ortezy jest projektem unikatowym, łączącym w sobie zarówno funkcje ortez otwartych – łatwość zakładania wyrobu poprzez brak konieczności wciągania ortezy przez stopę, jak również zamkniętych – pełna stabilizacja rzepki i stawu kolanowego. W tym celu w wyrobie zainstalowano anatomicznie ukształtowany pierścień rzepki.Dodatkowo orteza posiada otwarty dół podkolanowy, co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania wyrobu i poprawia odprowadzanie potu od kończyny.Ortezę OKD-07 wyposażono w cztery komplety pasów obwodowych oraz plastikowe uchwyty szyn ortopedycznych. W wyrobie zastosowano szyny 1R orthodesign z regulacją kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni.

Szyna ortopedyczna 1R orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Innowacyjność szyny polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Dodatkowym atutem szyny jest to, że regulacja odbywa się nie przy użyciu wkrętów imbusowych, jak to się odbywało w poprzedniej generacji szyny, lecz za pomocą wkładanych stalowych nitów, które dla ułatwienia wyjmowane są z gniazd kątowych przy użyciu załączonego do szyn magnesu.
Wisienką na torcie jest pierścień blokujący, który dzięki systemowi zapadkowemu nie pozwoli na samoczynne przestawienie się wcześniej ustawionego kąta. W ortezach kolana szyny mają odsadzenie goleniowe, co pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie ortezy kolana, a co za tym idzie dokładniej realizują regulację ruchomości stawu, w pozostałych wyrobach zaś, ortezy mają formę prostą. Szyny stosowane w krótkich ortezach kolana są szynami uniwersalnymi, wyroby z nimi można stosować zarówno na prawą jak i lewą nogę, szyny stosowane w ortezach na całą kończynę dolną są anatomicznie profilowane, i co za tym idzie są ściśle dedykowane na konkretną kończynę.


Orteza została wykonana z innowacyjnego surowca ProSix. To innowacyjny strukturalny materiał 3D, doskonale dopasowujący się do kończyny pacjenta i stabilizujący ją. 

Ortezę OKD-07 powinno się stosować w przypadku:

  • zwichnięć stawu kolanowego,

  • skręceń stawu kolanowego,

  • niestabilności bocznej kolana,

  • uszkodzeń więzadeł kolana LCL, MCL i ACL,

  • po rekonstrukcji więzadeł kolana,

  • po innych zabiegach operacyjnych (ortopedia),

  • podwichnięcia rzepki – nawykowe, pourazoweTabela rozmiarowa: 

Rozmiar (A) Obwód uda 15 cm powyżej środka rzepki (B) Obwód łydki 15 cm poniżej środka rzepki Sposób dokonywania pomiaru
S 40-44 cm 30-34 cm Sposób dokonywania pomiaru
M 44,5-48 cm 34,5-38 cm
L 48,5-52 cm 38,5-42 cm
XL 52,5-56 cm 42,5-46 cm
XXL 56,5-60 cm 46,5-50 cm


Całkowita długość ortezy to 45cm.Polecamy również inne profesjonalne ortezy na kolano - zapraszamy!

Reh4mat OKD-07

Konkretne odniesienie