Otto Bock Orteza na goleń i stopę

350,00 zł
Brutto
Otto Bock 50S8 Malleo TriStep® Orteza na goleń i stopę
Rozmiar i strona
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Malleo TriStep® to nowoczesna, wielozadaniowa orteza stawu skokowego, która ułatwia systematyczną rehabilitację systemu torebkowo - więzadłowego za pomocą trójfazowego dopasowania, ortezę można modyfikować na kolejnych etapach rehabilitacji. Malleo TriStep® można indywidualnie dopasować do potrzeb pacjenta, wewnętrzna wkładka indywidualnie dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia duży komfort podczas jej użytkowania. Dzięki zapięciom na rzepy, orteza otwiera się całkowicie przez co zwiększa komfort i ułatwia jej zakładanie.

Zastosowanie:

  • ostra i przewlekła niestabilność stawowo-więzadłowa
  • wszelkiego rodzaju urazy w obrębie stawu skokowego
  • poważne zniekształcenia i zerwania więzadeł przedziału bocznego
  • schorzenia i urazy mięśnia strzałkowego
  • stany zapalne, zwyrodnienia stawu skokowego z nawracającym podrażnieniem, lub przewlekłym odczynowym wysiękiem
  • w stanach pooperacyjnych w celu ochrony i rehabilitacji po rekonstrukcji więzadeł

Poszczególne fazy zastosowania ortezy:

Faza I Stan zapalny do 3 dnia (max do 14 dnia). Celem tej fazy jest unieruchomienie i stabilizacja stawu skokowego, zmniejszenie bólu, zmniejszenie obrzęku zgodnie z zasadą PRICE (zabezpieczeni, odpoczynek, lód, ucisk, uniesienie).

Podczas tej fazy stopa zostaje unieruchomiona, sprzyjając zmniejszeniu się stanu zapalnego i obrzęku. Pacjent nosi ortezę ze wszystkimi elementami. Łuska podeszwowa i taśma stabilizująca utrzymują stopę w pozycji neutralnej 90o z lekką rotacją zewnętrzną, co powoduje, iż końce więzadeł przylegają blisko siebie. Pacjent powinien poruszać się tylko w zakresie nie powodującym bólu i stosować opcjonalnie kule łokciowe. Podczas tego etapu niezbędne jest, aby pacjent używał łuskę podeszwową zarówno w dzień jak i w nocy. Malleo TriStep® można nosić w obuwiu na płaskiej podeszwie, najlepiej sznurowanego, którego szerokość można dostosować do ortezy.

Faza II  Proliferacja tkanek (rozrost - zwiększenie liczby komórek) dzień 4 -28. Celem II fazy jest umiarkowana mobilizacja z kontrolą obciążania stopy, zwiększenie poziomu aktywności, poprawa siły mięśniowej oraz dalsze zmniejszenie obrzęku.

W II fazie leczenia celem jest zwiększenie ruchomości stawu skokowego pod kontrolowanym obciążeniem. Pacjent nadal używa taśmy stabilizującej zrówno w dzień jak i w nocy. Poprawia to stabilizację mięśniową stawu skokowego i powoduje zmniejszenie obrzęku. Pacjent w ciągu dnia zdejmuje łuskę podeszwową, aby umożliwić zwiększenie ruchomości w stopie. Jednak łuska powinna być nadal zakładana w nocy, aby zapobiec ustawieniu się stopy do wewnątrz, szczególnie gdy pacjent leży na plecach.

Faza III  Odbudowa tkanek po 29 dniu. Celem tej fazy jest wsparcie funkcji sensomotorycznych i propriocepcji, zwiększenie funkcjonalnej stabilizacji oraz poprawa koordynacji i równowagi.

Usuwając wszystkie elementy stabilizujące, pacjent może używać ortezę w ostatniej fazie leczenia. Dla bezpieczeństwa, taśmę stabilizującą zaleca się stosować, na przykład podczas aktywności sportowej, natomiast łuskę podeszwową można zakładać w nocy. Pacjent może osiągnąć optymalną stabilizację stawu skokowego, kontynuować zwiększenie ruchomości, koordynacji i siły mięśniowej z przygotowanym programem ćwiczeń. Pacjent może nadal kontynuować noszenie ortezy po okresie rehabilitacji, w szczególności podczas uprawiania sportu.

 

Rozmiar Rozmiar obuwia
S 36 – 39
M 40 – 44
L 45 – 48
Otto Bock 50S8

Konkretne odniesienie