Otto Bock Orteza na goleń i stopę 28U22

1 100,00 zł
Brutto
Otto Bock 28U22 Walk On Flex Orteza na goleń i stopę
Rozmiar
Strona
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza Walk On® Flex model 28U22 jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność. Orteza Walk On Flex wspomaga podnoszenie stopy w fazie wyprostu ku przodowi, uniemożliwiając jej skierowanie ku dołowi, co w efekcie zapobiega zahaczaniu czubkiem stopy o ziemię. Bardziej ergonomiczny model ruchu zmniejsza ryzyko potknięcia się i upadku podnosząc ogólne bezpieczeństwo chodu.
Pacjenci z osłabionym zgięciem grzbietowym kompensują uszkodzenie unosząc biodro i ramię — co może nieść ryzyko urazów zdrowych części ciała. Ponieważ orteza Walk On Flex pomaga poprawić model ruchu, ryzyko komplikacji zmniejsza się.
Orteza Walk On® Flex została zaprojektowana z myślą o potrzebach osób aktywnych. Produkt wykonano z włókna szklanego, które nadaje ortezie nadzwyczajnej lekkości, a jednocześnie zapewnia jej stabilność.  Pięta i przednia część stopy są elementami sprężystymi — dzięki temu użytkownik osiąga dynamiczny i naturalny model ruchu — niezależnie od typu podłoża. Dzięki temu oszczędzasz energię i możesz bez problemów pokonywać pieszo większe dystanse.
Orteza jest lekka i zgrabna, dlatego nie jest zauważalna pod ubraniem. Odłączana wyściółka łydki podnosi wygodę użytkowania. Orteza powinna być noszona wraz ze sztywnym i wytrzymałym butem. Proponujemy, żeby najpierw umieszczać ortezę w bucie, a potem wsuwać w niego nogę. W ten sposób orteza działa niczym łyżka do butów. Należy upewnić się, aby pasek z rzepami używany do mocowania ortezy do kończyny wystarczająco ciasno opinał nogę. W ten sposób zapobiegniemy niepotrzebnemu przesuwaniu się ortezy i możliwym otarciom.
Niewątpliwą zaletą tej ortezy jest możliwość szybkiego i łatwego dopasowania rozmiaru podeszwy do stopy oraz możliwość kucania i prowadzenia samochodu.

Zastosowanie:

  • Porażenia nerwu strzałkowego
  • Osłabienie zgięcia grzbietowego stopy

Działanie:

  • Elastyczne ograniczenie zgięcia podeszwowego
  • Dynamiczne przywracanie stopy do pozycji pośredniej
  • Oddawanie energii podczas chodu oraz możliwość kucania

Cechy produktu:

  • Możliwość kucania oraz docięcia nożyczkami krawędzi wokół podeszwy do rozmiaru stopy
  • Komfortowa wyściółka na goleń
Rozmiar Rozmiar obuwia
S 36 – 39
M 39 – 42
L 42 – 45
XL 45 – 48
Otto Bock 28U22

Konkretne odniesienie