Otto Bock Orteza na goleń i stopę 28U23

1 200,00 zł
Brutto
Otto Bock 28U23 Walk On Trimable orteza na goleń i stopę
Rozmiar
Strona
Ilość

Dostawa w 24h

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowa dostawa na terenie Poznania

14 dni na zwrot

Orteza Walk On® Trimable model 28U23 jest idealnym rozwiązaniem przeznaczonym dla pacjentów cierpiących na słabe zgięcie grzbietowe, ponieważ pomaga im zachować niezbędną w codziennym życiu mobilność. Orteza Walk On Trimable wspomaga podnoszenie stopy w fazie wyprostu ku przodowi, uniemożliwiając jej skierowanie ku dołowi, co w efekcie zapobiega zahaczaniu czubkiem stopy o ziemię. Bardziej ergonomiczny model ruchu zmniejsza ryzyko potknięcia się i upadku podnosząc ogólne bezpieczeństwo chodu.
Pacjenci z osłabionym zgięciem grzbietowym kompensują uszkodzenie unosząc biodro i ramię — co może nieść ryzyko urazów zdrowych części ciała. Ponieważ orteza Walk On Trimable pomaga poprawić model ruchu, ryzyko komplikacji zmniejsza się.
Orteza Walk On® Trimable została zaprojektowana z myślą o potrzebach osób aktywnych. Produkt wykonano z włókna węglowego, które nadaje ortezie nadzwyczajnej lekkości, a jednocześnie zapewnia jej stabilność.  Pięta i przednia część stopy są elementami sprężystymi — dzięki temu użytkownik osiąga dynamiczny i naturalny model ruchu — niezależnie od typu podłoża. Z kolei obszar środkowy ortezy oraz opaska na łydkę zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą o stabilności, aby efektywnie ułatwiać uniesienie stopy. Pod koniec fazy przeniesienia ciężaru z pięty na palce, Twoja stopa wyposażona w ortezę powraca do punktu pośredniego, co ułatwia wygodne rozpoczęcie kolejnego kroku. Energia zmagazynowana w czasie uderzenia stopy o ziemię, uwalniana jest wtedy, gdy przenosisz ciężar ciała na palce. Dzięki temu oszczędzasz energię i możesz bez problemów pokonywać pieszo większe dystanse.
Orteza jest lekka i zgrabna, dlatego nie jest zauważalna pod ubraniem. Odłączana wyściółka łydki podnosi wygodę użytkowania. Orteza powinna być noszona wraz ze sztywnym i wytrzymałym butem. Proponujemy, żeby najpierw umieszczać ortezę w bucie, a potem wsuwać w niego nogę. W ten sposób orteza działa niczym łyżka do butów. Należy upewnić się, aby pasek z rzepami używany do mocowania ortezy do kończyny wystarczająco ciasno opinał nogę. W ten sposób zapobiegniemy niepotrzebnemu przesuwaniu się ortezy i możliwym otarciom.

Zastosowanie:

  • Osłabienie zgięcia grzbietowego
  • Porażenie nerwu strzałkowego

Cechy produktu:

  • Podnosi część przednią stopy w czasie fazy wyprostu
  • Niewielka waga i duża stabilność
  • Pomaga uzyskać zgodny z fizjologią, dynamiczny wzór ruchu
  • Wygoda użytkowania, konstrukcja niskoprofilowa
  • Zaprojektowana dla ludzi aktywnych
  • Możliwość docięcia nożyczkami krawędzi wokół podeszwy do rozmiaru stopy
Rozmiar Rozmiar obuwia
S 36 – 39
M 39 – 42
L 42 – 45
XL 45 – 48
Otto Bock 28U23

Konkretne odniesienie