Reh4Mat Orteza biodra AM-SB-05

1 450,00 zł
Brutto
Reh4Mat Orteza biodra AM-SB-05
Strona
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Orteza AM-SB-05 jest uniwersalną ortezą stawu biodrowego z regulacją kąta zgięcia stawu oraz regulacją odwiedzenia kończyny dolnej. Charakteryzuje się doskonałym podtrzymaniem i odciążeniem stawu oraz zapewnia jego pooperacyjną kontrolę. Wyrób zapewnia prawidłowe ustawienie biodra podczas pionizacji i nauki chodzenia, zapobiega i ułatwia leczenie przykurczów. Pozwala na kontrolowanie zakresu ruchów zgięcia/wyprostu oraz odwiedzenia/przywiedzenia w stawie biodrowym. Wskazania i zasady stosowania określa lekarz prowadzący. 

Orteza ta została wykonana z surowca Active3DTM, wyposażono ją w kosz biodrowy, opaskę udową oraz jednoosiową szynę boczną z regulacją kąta i funkcją odwiedzenia kończyny.

W części biodrowej ortezy zastosowano pelotę z tworzywa sztucznego wyposażoną w zapięcia rzepowe oraz przelotki dwóch taśm obwodowych. Natomiast, w jego części udowej zastosowano pelotę z tworzywa z dwoma przelotkami taśm obwodowych. Dodatkowo przyśrodkowe peloty uda posiadają dodatkowo stabilizator wewnętrznej części kolana, który zabezpiecza kończynę przed przypadkowym wykoślawieniem. 


Active3D
TM to termoformowany surowiec wykonany ze specjalnego spienionego materiału o strukturze zamknięto-komórkowej. Materiał ten doskonale odciąża od ciała takie elementy, jak szyny, stalki i fiszbiny ortopedyczne, jest wodoodporny, nie wchłania potu i jest bardzo łatwy w czyszczeniu.  

SZYNA SAFE HIP - to lekka, uniwersalna i bardzo mocna szyna ortopedyczna przeznaczona do ortez stawu biodrowego. Szyna doskonale nadaje się to stosowania po operacjach stawu biodrowego, kontroluje zarówno kąt zgięcia stawu biodrowego jak i odwiedzenie kończyny dolnej. Szyna została wykonana z bardzo mocnego stopu aluminium i stali wysokogatunkowej co gwarantuje prawidłowe i pewne zabezpieczenie pooperacyjne stawu biodrowego. Zegar posiada pełną blokadę wyprostu oraz regulację kąta zgięcia i wyprostu w każdej możliwej konfiguracji w zakresie kątowym: 0, 15, 45, 60, 80, 100 i 125 stopni. Blokada kątowa jest pewna i nie może być zmieniona przypadkowo lub przez nieuprawnioną osobę dzięki temu, że do jej zmiany niezbędny jest klucz imbusowy. Szyna dodatkowo posiada posiada również regulację odwiedzenia/przywiedzenia kończyny dolnej od -10 do 25 stopni, dzięki czemu ustawienie to staje się niezwykle precyzyjne, nie spotykane w takiej formie w konkurencyjnych wyrobach na rynku. 

Przeznaczenie

 1. Po zabiegu operacyjnym wymiany stawu biodrowego – endoprotezoplastyka
  2. Zwichnięcie i ryzyko zwichnięcia stawu biodrowego
  3. Dysplazja biodra (przednia/tylna)
  4. Osteoartroza
  5. Zwyrodnienie stawu biodrowego – koksartroza
  6. Niestabilność stawu biodrowego
  7. Po zabiegach operacyjnych w obrębie stawu biodrowego
  8. Konieczność unieruchomienia biodra
  9. Przykurcze mięśniowe w rejonie biodra

Tabela rozmiarów:

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Całkowita długość ortezy:
min: 54 cm
max: 68 cm

Reh4Mat AM-SB-05

Konkretne odniesienie